
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.56 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 01005 |
| Case Code (Metric) | 0402 |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 1.2 GHz |
| Type | Fixed |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 900 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 39 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
